AlternativeMusic Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


For downloads, biographies and discographies of your favorite artists - try our new FORUM! For live music player, music news, games, horoscopes & more - try our new PORTAL!

 
AcasaAltMusicUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 VIRTUAL

In jos 
AutorMesaj
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

VIRTUAL Empty
MesajSubiect: VIRTUAL   VIRTUAL Icon_minitimeLun Feb 15, 2010 9:09 pm

Virtual este proiectul solo al componentului formatiei HALO din Constanta, Constantin Ciurariu. Muzica abordata este synth-pop, cu vadita tenta comerciala, destinata in special tinerilor, amatori de clubbing, targetata pentru media muzicala mainstream dance autohtona (dar nu numai!...)

Desigur, suntem cativa pe aici care cunoastem trupa mai veche a lui Constantin, HALO, de atatea ori invitata la celebrele parties cu tematica "Depeche Mode" in Bucuresti... Insa, de ceva timp, chitaristul si keyboarderul de la HALO abordeaza, cu bun-simt si cu mult bun-gust, si sectorul muzicii de dans, avand pana in prezent cateva piese tare reusite.

In prezent, Virtual promoveaza "I Miss You", o melodie deosebit de catchy si dansabila:



Constantin Ciurariu:

“Totul a inceput la varsta de 5 anisori cand dragii mei parinti m-au intrebat daca mi-ar place sa cant la vioara.Copil fiind,am fost foarte incantat de idee si am acceptat. O saptamana mai tarziu am inceput primele lectii particulare cu un profesor de vioara. Am invatat notatia muzicala, teoria de baza si sa cant la instrument. Cativa ani mai tarziu am dat examen de admitere la “Liceul de Arta” Constanta unde am intrat cu nota 10. Tot la Liceul de arta am studiat si pianul ca instrument secundar. In 1993, impreuna cu alti 3 colegi de la liceul de arta ,am infiintat trupa Halo. Stilul abordat de noi – synthpop ,iar in anul 2005 am inceput sa cochetez cu muzica comerciala electronica (clubbin’ ,dance,electro-progressive,etc). In prezent lucrez la un proiect de muzica comerciala care sper sa imi aduca si satisfactii pe masura.”

O adresa utila pentru cei ce doresc sa afle mai multe despre acest interesant proiect dance:

http://www.myspace.com/OfficialVirtual
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

VIRTUAL Empty
MesajSubiect: Re: VIRTUAL   VIRTUAL Icon_minitimeSam Mar 13, 2010 8:18 am

Un nou song marca Virtual, "I Hate U But I Love U", cu participarea vocalistului Paul Panait!!

Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

VIRTUAL Empty
MesajSubiect: Re: VIRTUAL   VIRTUAL Icon_minitimeVin Mai 14, 2010 6:43 am

Blogul oficial VIRTUAL, cu ultimele noutati:

http://virtualofficial.blogspot.com/

Iata si noul hit promovat "Lost", alaturi de Paul Panait:

Sus In jos
Continut sponsorizat





VIRTUAL Empty
MesajSubiect: Re: VIRTUAL   VIRTUAL Icon_minitime

Sus In jos
 
VIRTUAL
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AlternativeMusic Forum :: ROMANA :: MUZICA :: Heartland-
Mergi direct la: