For downloads, biographies and discographies of your favorite artists - try our new FORUM! For live music player, music news, games, horoscopes & more - try our new PORTAL!

AcasaAltMusicCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare

Distribuiți | 

SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
kaleid
MODErator
MODErator

Number of posts : 285
Registration date : 30/05/2008

MesajSubiect: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Mier Aug 05, 2009 9:16 pm

http://liveweb.arte.tv/fr/video/Simple_Minds_et_A-ha_en_concert__Premiere_partie___Les_Simple_Minds/
http://liveweb.arte.tv/fr/video/Simple_Minds_et_A-ha_en_concert__Deuxieme_partie___A-ha/

Nu cunosc franceza cat sa stiu ce scrie in fiecare articol, insa titlurile le-am inteles si mi-au fost de ajuns.
Prima transmisie incepe maine seara la 20:00, iar a doua la 21:45.

Multumiri metelei si meet you there!

a-ha, I enjoy depecheMODE INXS, it's my New Order, for I may be one of the Simple Minds, but U2 know that The Cure is nowhere to be found! My home is an Icehouse under Camouflage... dare to come in?

Ultima editare efectuata de catre kaleid in Mar Sept 01, 2009 1:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://facebook.com/kaleid
metela
MODErator
MODErator

Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Mier Aug 05, 2009 10:04 pm

Traducerea cu bruma de franceza pe care o mai posed:

"Un eveniment! Doua legende ale anilor 80 isi fac reintoarcerea in splendidul decor al castelului Engers (?) in Germania. Urmariti pe 6 august incepand cu ora 20 prima parte a concertului cu trupa cult a anilor 80 : Simple Minds.

Don't forget about me, Belfast child, She's a river, Stars will lead the way -tot atatea hituri ale celor de la Simple Minds care au stins setea de muzica a unei intregi generatii de adolescenti.

Simple MInds au lansat de curand un album nou, Graffiti soul, al 16-lea album din cariera trupei, cariera care a debutat la sfarsitul anilor 70 sub auspiciile unei trupe punk, Johnny & The Self Abusers."
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
metela
MODErator
MODErator

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Mier Aug 05, 2009 10:10 pm

Si prezentarea pt a-ha:

"Pentru noi , petrecerile in stilul anilor 80 sunt de domeniul trecutului, dar este interesant de urmarit cum copiii nostri redescopera acest deceniu si ne aprecieaza muzica" - a remarcat Morten Harket , solistul de la a-ha.
Melancolic, melodios, captivant, sunetul a-ha nu a capatat niciun rid. Foot of the mountain, al noualea album, este de asemenea unul din cele mai bune albume ale celor trei norvegieni , pe care le-au scos in decurs de peste douazeci de ani."

Si cam atat...dar sigur recitalurile de cate 45 de minute ale fiecarei trupe vor vorbi mai bine decat orice alte comentarii....

Enjoy the show!
Si asigurati-va locul in primul rand. Merita Very Happy
Sus In jos
brighty
Child In Time

Number of posts : 259
Registration date : 16/11/2008

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Mier Aug 05, 2009 10:33 pm

Nu avem voie sa ratam asa ceva! Pentru melomani fini si nu numai! Very Happy
Sus In jos
kaleid
MODErator
MODErator

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Joi Aug 06, 2009 3:10 pm

Hohoho, neaparat!

Funny fact: lasand la o parte cele 59, hai 60 de vizionari ale acestui topic, acelasi topic pe dm.ro are aproape 900 de vizualizari... What a Face What a Face What a Face

a-ha, I enjoy depecheMODE INXS, it's my New Order, for I may be one of the Simple Minds, but U2 know that The Cure is nowhere to be found! My home is an Icehouse under Camouflage... dare to come in?
Sus In jos
brighty
Child In Time

Number of posts : 259
Registration date : 16/11/2008

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Joi Aug 06, 2009 8:28 pm

De exceptie show-ul celor de la Simple Minds, dovedind ca au ajuns la o maturitate artistica de invidiat!...

Astept, cu nerabdare, spectacolul celor de la A-ha...
Sus In jos
kaleid
MODErator
MODErator

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Joi Aug 06, 2009 8:36 pm

Mama ei de conexiune, am prins SMINDS de la sfarsitul lui Stars Will Lead The Way...
Cand am vazut ca trecusera deja 20 de minute de cand disper ca nu mi se incarca site-ul, m-am lasat pagubasa si nu am mai inregistrat nimic. Bine macar ca mi s-a incarcat. Sa vad daca la a-ha voi mai avea parte de astfel de palpitatii...

Sus In jos
metela
MODErator
MODErator

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   Joi Aug 06, 2009 11:07 pm

Pana la urma conexiunea a tinut cu noi:) si ne-am bucurat de un show a-ha aproape impecabil....
Pt cei mai putin norocosi si care au pierdut recitalul celor de la SImple Minds ( Crying or Very sad ) ceea ce a urmat dupa a fost o binecuvantare....
Cei trei norvegieni au fost in forma, Morten a radiat, fiind tot un zambet (ceea ce pt el e destul de neobisnuit...), vocea i-a sunat f bine (desi la The Bandstand mai are de lucrat...e ceva acolo care nu vrea sa iasa...ah, da, refrenul), micile suprize au fost savuroase si savurate....playlistul darnic si vadit orientat spre un sound f synthpop (f evident acest lucru, in orchestratie si in alegerea melodiilor care au alcatuit playlistul), publicul prietenos si atmosfera per ansamblu excelenta.

Acum asteptam deschiderea oficiala a Campionatului mondial de atletism unde a-ha va avea din nou o bucatica de glorie, intrucat Foot of the mountain a fost ales imnul campionatului, iar baietii se pare ca vor canta si ei in deschidere.
Asa ne revedem cu ei curand, pe 14.08....
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)   

Sus In jos

SIMPLE MINDS & A-HA in Germany - 06.08.2009 (weblive)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AlternativeMusic Forum :: ROMANA :: GENERAL :: Live, Baby, Live-
Mergi direct la: