AlternativeMusic Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


For downloads, biographies and discographies of your favorite artists - try our new FORUM! For live music player, music news, games, horoscopes & more - try our new PORTAL!

 
AcasaAltMusicUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 nimeni, nimic ?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
bibi
In Utero
bibi


Number of posts : 20
Age : 51
Registration date : 18/06/2009

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeJoi Iun 18, 2009 4:03 pm

Mai ascultă careva jazz, rock (fie el şi progresiv) sau electronică mai supărată ?


bag şi eu o listă la plesneală poate, poate ...


King Crimson
Art Ensemble Of Chicago
Frank Zappa
John Coltrane
Don Cherry
Amon Tobin
Autechre
Charlie Mariano
James Blood Ulmer
Anthony Coleman
Lounge Lizards
Faith No More
Led Zeppelin
John Surman
Terje Rypdal
...
Sus In jos
lex
In Utero



Number of posts : 6
Registration date : 11/06/2008

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 3:27 pm

Faith No More, diin lista dvs! afro
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 6:54 pm

-Yes
-Eloy
-King Crimson (bibi, mai bine-ti dadea Nicu "Lizard"-ul ala pe vinyl degeaba, ca l-a facut praf, oricum, dupa ce ai plecat tu, a calcat din greseala pe el Laughing )
-merge si un Fleetwod Mac mai vechi...
- Led Zeppelin, desigur;
- cu jazz-ul, ne dai lectii la toti de pe aici, banuiesc... ai putea deschide un topic dedicat, chiar ar fi extrem de interesant!
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 7:30 pm

A, tocmai ascult Passengers - Original Soundtracks I, aparut in 1995 la PolyGram. De fapt, U2 alaturi de Brian Eno, Luciano Pavarotti, Howie B si Holi... EXCEPTIONALA treaba au facut ei atunci!...

Miss Sarajevo:


Slug:


Your Blue Room:
Sus In jos
kaleid
MODErator
MODErator
kaleid


Number of posts : 285
Age : 34
Location : Computerwelt :)
Registration date : 30/05/2008

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 8:31 pm

brighty a scris:
U2 alaturi de Brian Eno, Luciano Pavarotti, Howie B si Holi...

Geniala, unica si irepetabila colaborare!
Sus In jos
https://facebook.com/kaleid
bibi
In Utero
bibi


Number of posts : 20
Age : 51
Registration date : 18/06/2009

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeVin Iun 19, 2009 10:12 pm

lex a scris:
Faith No More, diin lista dvs! afro

am deja biletul pentru 15 august bounce bounce bounce

@brighty - dacă tu vroiai Lizardul, îmi pare rău pentru tine Sad. Eu l-am reţinut iniţial, Nicu mi-a zis că e cineva care îl vrea neapărat şi am zis co OK, îl cedez. A doua zi m-a sunat ca să-mi spună că l-a spart împreună cu primul Crimson pe care-l vroiam eu. Dacă mai vrei viniluri în stare (chiar) foarte bună, încearcă la MusicBox.

Cu jazzul - nu dă nimeni lecţii nimănui, doar încercăm să ne găsim pasiuni comune. Dacă este cineva interesat de subiect, putem să-l dezvoltăm ( cu plăcere chiar Smile )
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 48
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeSam Iun 20, 2009 10:16 pm

@bibi: "Lizard"ul era ptr. deeppurple, ma rugase sa trec pe la Nicu sa i-l cumpar, impreuna cu ceva E.L.&P. si Genesis... Pana la urma, s-a hotarat tot pentru un E.L.&P. ("Trilogy").
Sus In jos
bibi
In Utero
bibi


Number of posts : 20
Age : 51
Registration date : 18/06/2009

nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitimeSam Iun 20, 2009 10:48 pm

Genesisurile vechi (alea cu PG) se aud groaznic (în general). Varianta CD remasterizată e ceva mai omenească. De curînd au scos un nou set de remasteruri pe SACD şi vinil 200grame, dar la un scor usturător. Mai pică ceva Genesisuri şi la nea Petrică (MusicBox) şi într-o stare mai bună decît colecţia de la Nicu. Merită să arunci un ochi. (are o grămadă de muzică din anii 80 mai pe profilul forumului).
Sus In jos
Continut sponsorizat





nimeni, nimic ? Empty
MesajSubiect: Re: nimeni, nimic ?   nimeni, nimic ? Icon_minitime

Sus In jos
 
nimeni, nimic ?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AlternativeMusic Forum :: ROMANA :: GENERAL :: Sounds Like A Melody-
Mergi direct la: