AlternativeMusic Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


For downloads, biographies and discographies of your favorite artists - try our new FORUM! For live music player, music news, games, horoscopes & more - try our new PORTAL!

 
AcasaAltMusicUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 NSK

In jos 
AutorMesaj
bibi
In Utero
bibi


Number of posts : 20
Age : 51
Registration date : 18/06/2009

NSK Empty
MesajSubiect: NSK   NSK Icon_minitimeJoi Iun 18, 2009 3:52 pm

Natural Soft Killers


A fost frumos dar s-a terminat Sad

Matze - Electric Brother - DJ Vasile

Îmi amintesc perfect de ziua în care i-am văzut la un concert sponsorizat de Connex şi am fost răvăşit de piesele excelente, dansante şi interesante, cu un sound foarte bun, o muzică comercială de foarte bună calitate. Era vremea în care descopeream Red Snapper şi NSK au venit mănuşă Laughing

Apoi au lansat albumul de debut şi s-au destrămat, fiecare cu ţicneala lui (Electric Brother solo implicat în tot felul de muzici ambientale mai liniştite), Matze dement ca întotdeauna pe faţa nevăzută a radioului şi a industrialului (excelentă emisiunea de popularizare a formaţiilor autohtone de la Guerilla) iar Vasile prin cluburi sau proiecte ca Nexus sau Shukar Collective (probabil trupa românească cu cel mai mare succes înafara graniţelor din ultimii ani).

Dumnezeu e cu noi !
Sus In jos
 
NSK
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AlternativeMusic Forum :: ROMANA :: MUZICA :: Heartland-
Mergi direct la: