AlternativeMusic Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


For downloads, biographies and discographies of your favorite artists - try our new FORUM! For live music player, music news, games, horoscopes & more - try our new PORTAL!

 
AcasaAltMusicUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 A-HA

In jos 
+2
Psychokiller
metela
6 participan?i
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: A-HA   A-HA Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 9:19 pm

In asteptarea noului album A-HA, programat spre lansare in data de 19 iunie (bineinteles cu o marja de eroare, mai degraba in plus decat in minus), azi, 24 aprilie 2009, a fost lansat oficial la radiourile din Norvegia noul single "Foot of the Mountain".

Mai jos regasiti comunicatul de presa lansat de pr-ul trupei si un link unde puteti sa va delectati cu noul single. Poate nu va rupe gura targului, dar e o intoarcere la origini, la soundul electro cu care au cucerit si poate un cantec de lebada inainte de pensionare??....vom vedea.

Enjoy it!

"The new a-ha single "Foot of the Mountain" is classic a-ha: catchy hook, anthemic chorus, and soaring vocal - strong pop-sensibility wrapped in yearning and melancholia of the finest Scandinavian lineage.

Throughout a long career, a-ha has retained a unique and distinctive voice, and the new song "Foot of the Mountain" combines their ever maturing song-writing skills with a newfound ability to embrace their own musical history - without plundering it.

It also features one of the truly unique voices in popular music: Morten Harket, who has the ability to deliver complex and often dark subject matter as if were it a beautiful flower arrangement, leaving you a lasting impression, and aching for more.

Through dogged determinism and by doing things their own way, a-ha continues to give the world more of the music it really needs - whether it knows it or not.

The single is produced by Roland Spremberg and mixed by Steve Osborne at Real World Studios, UK. The new album on Universal Norway is scheduled for release June 2009.

"Foot of the Mountain" is being released to Norwegian radio today. You can also hear it on www.universalmusic.no from 4.15 p.m. Norwegian time today!"



http://universalmusic.no/ecards/aha/

Mete
Sus In jos
Psychokiller
Newborn
Psychokiller


Number of posts : 69
Age : 51
Registration date : 08/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 9:32 pm

http://universalmusic.no/ecards/aha/
Suna bine, imi place ...au ramas in elementul lor. Ar trebui sa auda si Gahan asta sa-si dea seama ca nu poate interpreta chiar orice si ca daca explorezi si te incumeti sa prestezi ceva, trebuie s-o faci cu cap. pirat
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 9:58 pm

Frumoasa melodie, deosebit de enjoyable, cu un sound proaspat si optimist!... Vocea lui Morten Harket a ramas, peste ani, nealterata, aproape la fel de pura precum in zorii inregistrarii lui "Hunting High And Low"... Iar notele acelea de sintetizator, un lait-motiv al noului single A-ha, amintesc, desigur, de mai-vechile lor succese din anii '80 Cool ...

Multumim, Mete, pentru aceasta informatie!... Eu unul habar nu aveam despre ceva noutati din tabara norvegienilor si tocmai de aceea post-ul tau a constituit - trebuie sa recunosc - o surpriza placuta! sunny
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeVin Apr 24, 2009 10:18 pm

"Foot of the Mountain" este de fapt al treilea single de pe noul album A-ha, primele doua single-uri fiind lansate deja de anul trecut din mai, in cadrul mini-turneului pe care trupa l-a sustinut intr-o formula inedita...cei trei au cantat pe aceeasi scena, mai intai solo (Magne F, Savoy-trupa lui Paul Waktaar Savoy si Morten) dupa care au incheiat in formula consacrata, cu trei melodii:
- "Train of Thought" (reorchestrata , cu un sound mai electro si mai proaspat) si cele doua noi single-uri:
- "Shadowside" si
- "Riding the Crest" - un fel de Take on me mai nereusit, dar e foarte clar ca baietii sunt nostalgici dupa anii 80... ceea ce nu poate fi neaparat un lucru rau.
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 8:04 pm

Cu multumiri lui Arsenik postez un link catre un preview al noului album A-ha....
Va fi lansat pe 15 iunie in Germania si in Norvegia (cu o saptamana mai devreme decat fusese programat) ca urmare a vanzarilor spectaculoase inregistrate de noul single "Foot of the Mountain".

Iata si linkul:

https://www.youtube.com/watch?v=unGPLXho1Lc

Personal sunt intr-o stare de mare neliniste pt ca ceea ce am auzit imi place....si pt ca am asteptari mari de la acest album.

Abia astept sa il pot cumpara si sa il ascult cap-coada...

Mete
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 9:48 pm

metela a scris:


Personal sunt intr-o stare de mare neliniste pt ca ceea ce am auzit imi place....si pt ca am asteptari mari de la acest album.

Abia astept sa il pot cumpara si sa il ascult cap-coada...

Da' precedentul, "Analogue" (2005), ti-a placut? Wink
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 9:52 pm

brighty a scris:
metela a scris:


Personal sunt intr-o stare de mare neliniste pt ca ceea ce am auzit imi place....si pt ca am asteptari mari de la acest album.

Abia astept sa il pot cumpara si sa il ascult cap-coada...

Da' precedentul, "Analogue" (2005), ti-a placut? Wink

DA! Mi s-a parut un album foarte elaborat, usor pretentios, matur, facut pentru urechile unor ascultatori de muzica experimentati:)).
Sa fiu sincera, tot ce a scos a-ha dupa reunire mi se pare genial...Si nu intamplator albumul "Minor Earth, Major Sky" e favoritul meu dintre toate albumele lor. Insa....daca e sa le reprosez ceva baietilor e poate nuanta asta foarte serioasa pe care au imprimat-o tuturor celor trei albume post-reunire...tocmai de aceea soundul noului album "Foot of the mountain" mi se pare o revelatie....dincolo de aparenta lor serioasa norvegienii mai stiu sa se joace....
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeJoi Iun 04, 2009 10:00 pm

Si mie mi-a placut "Analogue", dar mai ales "Lifelines" (2002), extrem de bine mediatizat discografic in Romania la acea vreme!... Smile Da, au capatat o tenta mai serioasa compozitiile lor, insa nici ei nu mai sunt pustanii de odinioara Wink. Orisicat, muzica lor place si astazi diverselor generatii si este o adevarat performanta ca inca se afla pe baricade, alaturi de alte cateva trupe new wave 80s, precum DM de exemplu.
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 11:01 am

Universal music Norvegia face fanilor si nu numai lor o supriza placuta: ofera azi, 8 iunie posibilitatea ascultarii noului album a-ha "Foot of the Mountain".

Accesand linkul: http://www.a-ha.com/NEWS/AHA_fullNews.aspx?PostID=3282 si inregistrandu-va (pasii sunt f simpli...nu va speriati) veti putea sa va bucurati de o experienta foarte placuta. Albumul suna...mai departe va las pe voi sa completati Very Happy .


Mete
Sus In jos
Psychokiller
Newborn
Psychokiller


Number of posts : 69
Age : 51
Registration date : 08/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 3:52 pm

Ascultat albumul ... in opinia mea, mai bun decat rebelul Analogue cu ale sale escapade spre alternative rock dar este sub impresionantul Minor Earth, Major Sky. Au revenit din nou pe anumite piese (... indeosebi cele remarcate mai jos) la acele synth-uri mai inalte si bine conturate specifice anilor '80 dar si mult mai prezente pe Minor Earth, Major Sky. In momentul in care ai o voce ca a lui Morten, melancolica si plina de noblete, asemenea synth-uri potenteaza piesele dar si distrag atentia ascultatorului de la unele falsete pe care Morten le produce atunci cand tocmai acceseaza niste note mai inalte.
Piese remarcate la o prima auditie, nu neaparat in ordinea preferintelor:
Foot Of The Mountain
Shadowside
Real Meaning
Mother Nature Goes To Heaven
Sunny Mystery

Albumul pe ansamblu mi se pare mult mai placut decat Sounds of The Univers-ul celor de la Depeche Mode (sic! Twisted Evil) dovedind inca o data ca A-ha si-au pastrat inspiratia si linia (cu anumite exceptii ... Analogue) desi ii lipsesc marile piese cu care este impanat din plin spre exemplu, (iar!) Minor Earth, Major Sky.
Sus In jos
mircea
In Utero



Number of posts : 5
Registration date : 09/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 4:32 pm

Cred ca sint singurii care au promis sound optzecist si s-au tinut de cuvint...
Un album excelent oricum, jos palaria.

Pt Psychokiller... Sigur ai dat sanse analogului? Ca mie mi se pare si acela un album stralucit.
Si daca tot ai batut un apropo... iaca a-ha nu au pus caruta inaintea boilor, anuntind un turneu vremelnic, raminind poate insuficienta "energie" de bagat in album. E ca si cum scopul principal devenise turneul - ca de acolo iese malaiul.
Niste profesionisti ca a-ha s-au concentrat pe album. Bravo lor.

(Evident... pina apare la magazin e bun si mp3-ul din temporarele browserului..)
Sus In jos
Psychokiller
Newborn
Psychokiller


Number of posts : 69
Age : 51
Registration date : 08/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 5:50 pm

mircea a scris:

Pt Psychokiller... Sigur ai dat sanse analogului? Ca mie mi se pare si acela un album stralucit.
Ultimele piese de pe acelasi impresionant Minor Earth, Major Sky m-ar putea contrazice in ideea ca A-Ha nu rezoneaza la fel de bine in randul ascultatorilor abordand elemente de alternative rock dar raman sa cred ca Morten nu poseda o voce potrivita pentru alternative rock. Pentru alternative rock iti trebuie o voce mai capricioasa, in conditiile de fata nu poti sa faci numai balade pentru ca risti sa adormi auditoriul...
In alta ordine de idei, rock-ul lor chiar si alternativ ... este cam liniar si in plus cu unele exceptii, folosesc aceleasi percutii predominant electro mai sterse (nu in sensul de slab) existente pe toate albumele lor din anii '00. Pana si in balada The fine blue line, ei nu folosesc predominant niste percutii acustice mult mai indicate dupa parerea mea. De fapt ei, pe albumul asta Analogue ... inhiba toate percutiile fie ele electro sau acustice poate pentru ca tocmai, inca nu le pricep pe cele ...acustice.Idea
Luati spre exemplu The Summers of Our Youth si inchipuiti-va ca o interpreteaza Chris Martin de la Coldplay !
Cam asa arata ... alternative rock-ul. guitar player
Incercarea lor cu Analogue a fost buna insa ... nereusita, tocmai pentru ca raportati la etalon n-au corespuns in totalitate gasindu-se in situatia asemanatoare bobocului de gasca aflat printre cei de ... ratza. pirat
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 7:06 pm

Ma bucur ca noul album si prima auditie a lui a produs deja un schimb de idei....
Dati-mi voie ca fan a-ha ce ma aflu sa va spun ca pentru mine "Foot of the mountain" e o relaxare....din partea grupului. Insa o relaxare serioasa, pentru ca desi sound-ul e mai putin pretentios decat la "Analogue" (caci vad va tot raportati la el...Razz) piesele sunt facute intr-o maniera f serioasa....
Si ceea ce ma bucura sa constat e ca per ansamblu acest album este mult mai inchegat ca stil...
Sper ca impactul la public sa fie cel scontat... pt ca baietii clar au targetat de data asta un public mai larg, nu atat de pretentios dpdv muzical, poate un pic mai tinerel (mde...fanii lor cam imbatranesc odata cu ei si perspectiva ii sperie...), iar turneul de promovare sper sa "creasca" pe masura ce roadele vor aparea...cam asta e stilul lor. Nu isi programeaza multe concerte in avans fara a fi siguri ca au publicul asigurat.

Preferatele mele sunt "Start the Simulator" (vocea lui Morten suna dumnezeieste), "What there is", "Nothing is keeping you here " (unde il banui pe Magne ca se face vinovat de compozitie), "Real Meaning" si "Foot of the Mountain"...bine, imi plac mult si celelalte piese, insa la o prima auditie cele de mai sus mi s-au lipit de inima....
Si dati-mi voie sa va spun ca orice comparatie a lor cu precedentele hituri a-ha e o nedreptate din start...."Foot of the Mountain" e o melodie f buna, la fel si "What there is"....eu le dau sanse egale si asa cum "Celice" n-a fost dragoste la prima auditie dar ulterior mi s-a parut una din cele mai bune piese ale lor....asa sper ca si voua melodiile de pe noul album va vor oferi suprize f placute pe masura ce le veti reasculta....
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 7:54 pm

Mi-a cam luat ceva pana am priceput ca "Foot of the Mountain" nu este doar titlul piesei-single ci si al albumului nou-aparut... In propria-mi opinie, puteau gasi un titlu mai catchy, mai inspirat... E ok pentru un track, dar nu si pentru album (parerea mea).

...

Ce sa mai spun despre Depeche Mode cu al lor pompos "Sounds of the Universe", rezultatul sonor fiind asa cum il stim?! fight1
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 8:16 pm

brighty a scris:
Mi-a cam luat ceva pana am priceput ca "Foot of the Mountain" nu este doar titlul piesei-single ci si al albumului nou-aparut... In propria-mi opinie, puteau gasi un titlu mai catchy, mai inspirat... E ok pentru un track, dar nu si pentru album (parerea mea).

...

Ce sa mai spun despre Depeche Mode cu al lor pompos "Sounds of the Universe", rezultatul sonor fiind asa cum il stim?! fight1

Cred ca titlul reflecta de fapt intreaga "filosofie" a albumului...poate nu e cel mai "inspirat" dar are legatura cu ceea ce se petrece pe album....

Dar, brighty, in afara de titlu....albumul? inspirat?Smile
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 8:29 pm

metela a scris:
brighty, in afara de titlu....albumul? inspirat?Smile
Vine curand si review-ul personal, inca nu mi-am gasit ragaz de a asculta albumul asa cum imi doresc... Nu as vrea sa-mi formez o parere eronata datorita grabei si nerabdarii. Repet, atasez, curand, o mica recenzie Wink!...
Sus In jos
Psychokiller
Newborn
Psychokiller


Number of posts : 69
Age : 51
Registration date : 08/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 8:32 pm

Foot of the Mountain ... mi se pare a fi un fel de patriotism nedisimulat. Norvegia este plina de munti, oameni cu fruntea lata si idealuri inalte. Asta-i albumul ... new wave-ul abordeaza si teme abstracte si mai putin vehiculate. Cool
Sus In jos
mircea
In Utero



Number of posts : 5
Registration date : 09/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iun 08, 2009 8:37 pm

Psychokiller a scris:
mircea a scris:

Pt Psychokiller... Sigur ai dat sanse analogului? Ca mie mi se pare si acela un album stralucit.
Ultimele piese de pe acelasi impresionant Minor Earth, Major Sky m-ar putea contrazice in ideea ca A-Ha nu rezoneaza la fel de bine in randul ascultatorilor abordand elemente de alternative rock dar raman sa cred ca Morten nu poseda o voce potrivita pentru alternative rock. Pentru alternative rock iti trebuie o voce mai capricioasa, in conditiile de fata nu poti sa faci numai balade pentru ca risti sa adormi auditoriul...
In alta ordine de idei, rock-ul lor chiar si alternativ ... este cam liniar si in plus cu unele exceptii, folosesc aceleasi percutii predominant electro mai sterse (nu in sensul de slab) existente pe toate albumele lor din anii '00. Pana si in balada The fine blue line, ei nu folosesc predominant niste percutii acustice mult mai indicate dupa parerea mea. De fapt ei, pe albumul asta Analogue ... inhiba toate percutiile fie ele electro sau acustice poate pentru ca tocmai, inca nu le pricep pe cele ...acustice.Idea
Luati spre exemplu The Summers of Our Youth si inchipuiti-va ca o interpreteaza Chris Martin de la Coldplay !
Cam asa arata ... alternative rock-ul. guitar player
Incercarea lor cu Analogue a fost buna insa ... nereusita, tocmai pentru ca raportati la etalon n-au corespuns in totalitate gasindu-se in situatia asemanatoare bobocului de gasca aflat printre cei de ... ratza. pirat

Ascultind la casti (la o plimbare) albumul, inteleg unde bati cu vocea lui morten, dar eu nu vad lucrurile asa. Eu asociez vocile dogite gen chris martin cu britpopul... ca-s la limita de a nu avea voce... Twisted Evil : Dar asta nu inseamna ca morten si aha nu pot incerca nitel rock. Au mai facut-o si in trecut. Nu intru in tehnicalitati, stiu doar ca imi place tot ce au scos a-ha si chiar nu vad diferenta calitativa in minus la analogue.
Dar oricum, foot of the mountain este extraordinar.
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeMier Iun 10, 2009 8:40 pm

A-HA 14jw96t

Tracklist:
01. The Bandstand
02. Riding The Crest
03. What There Is
04. Foot Of The Mountain
05. Real Meaning
06. Shadowside
07. Nothing Is Keeping You Here
08. Mother Nature Goes To Heaven
09. Sunny Mystery
10. Start The Simulator

Un album frumos, vesel, cam pop... excelent de ascultat in anotimpul vacantelor Smile . Mi-a placut faptul ca s-au orientat spre compozitii ce amintesc de nostalgicii ani '80, in care synths-urile faceau legea, cat si felul direct al mesajului muzical din vreo cateva piese... Nu vom intalni insa sofisticate orchestratii sintetizate, ci mai degraba minimaliste. Mi s-a parut ca aud, undeva in fundalul unei piese, inclusiv ceva aranjamente de orchestra clasica! Material bine lucrat si produs, de catre profesionisti cu ani buni de experienta...se simte acest lucru chiar si in cea mai anosta dintre melodii, sa ma exprim asa Laughing ...

Am subliniat cu rosu melodiile mele preferate, dintre care "varful" (my favorite!) il constituie, fara indoiala, superba compozitie "Nothing Is Keeping You Here", care va lansa, sunt convins, un al doilea hit-single cat de curand!...

La 5 piese preferate din 10 si tinand cont de aspectul proaspat, dinamic, tineresc al sound-ului lor in anul de gratie 2009, pot spune ca "Foot of the Mountain " este un album reusit, placut, cu vadita tenta comerciala, reusind sa readuca A-ha in atentia publicului pasionat de muzica de calitate
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Iul 27, 2009 8:35 pm

Azi a fost lansat oficial in UK albumul "FOTM"...iar single-ul cu acelasi nume (si initiale:P) a fost lansat la apa in UK cu o saptamana mai devreme, prilej cu care cei trei norvegieni au inceput turul televiziunilor si radiou-urilor.
La BBC pe langa melodiile noi, au oferit si o supriza (anuntata din timp insa doar pe jumatate) cantand live o versiune a unui cunoscut hit....
Iata mai jos, sper sa va placa:
"a-ha live at BBC"
Sus In jos
Psychokiller
Newborn
Psychokiller


Number of posts : 69
Age : 51
Registration date : 08/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeMier Iul 29, 2009 9:47 pm

metela a scris:
Cantand live o versiune a unui cunoscut hit....
Iata mai jos, sper sa va placa:
"a-ha live at BBC"
Asta e cusurul meu, sunt cusurgiu. Twisted Evil
Nu ma multumeste cover-ul ... pe deplin.
Cover-ul A-Ha indulceste liniile, atat instrumentalul cat si vocea lui Morten. Nici nu s-ar fi putut altfel. Versiunea originala este psihedelica, mai aspra si puternica dar totusi atat de melancolica si in opinia mea este cea ... optima. Intotdeauna exista un mai optim chiar si in muzica, parerea mea. scratch
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeDum Aug 02, 2009 7:22 pm

It's official!

'Foot of the Mountain' enters the UK album chart today at #5!! fest fest
Sus In jos
brighty
Child In Time
brighty


Number of posts : 259
Age : 47
Location : Bucharest
Registration date : 16/11/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeDum Aug 02, 2009 9:29 pm

Fantastic!... Ma bucur tare mult pentru ei.
Sus In jos
Psychokiller
Newborn
Psychokiller


Number of posts : 69
Age : 51
Registration date : 08/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeDum Aug 02, 2009 10:32 pm

A-Ha, A-Ha copii si frati, stati putin si nu manati !!!
Maine chart-ul se-nnoieste
Cu New Wave se pricopseste...
cheers
Sus In jos
metela
MODErator
MODErator
metela


Number of posts : 54
Registration date : 02/06/2008

A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitimeLun Aug 03, 2009 12:28 pm

Pt anul urmator baietii sunt pusi pe fapte mari: au trecute pe wish list-ul lor de concerte destinatii "exotice" precum Australia, Japonia si USA...iar pt ca anul 2010 inseamna 25 de ani de la primul lor #1, au promis o supriza muzicala...un fel de best of in haine noi (dpdv al sound-ului).
Sus In jos
Continut sponsorizat





A-HA Empty
MesajSubiect: Re: A-HA   A-HA Icon_minitime

Sus In jos
 
A-HA
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AlternativeMusic Forum :: ROMANA :: MUZICA :: New Wave/Synthpop/Electro(nica)-
Mergi direct la: